#BeeStrong #BadzSilna - Wygraj z cukrem

Program21

Wygraj z cukrem

Program21 to ogólnopolska akcja skierowana do kobiet, by zmienić nawyki żywieniowe – poprowadzimy 21-dniowe wyzwanie dla każdej kobiety. Dodatkowo dla każdej uczestniczki programu darmowy ebook- dziennik: Mental dieta czyli weź ciało w swoje ręce, gdzie na każdy dzień programu nie znajdują się nie tylko ćwiczenia do wykonania, przeprowadzające poprzez proces zmiany nawyków, ale również opracowane przez dietetyków przepisy na śniadania, obiady i kolacje, które zawierają składniki zmniejszające apetyt na cukier.

Bee Strong to bowiem siła uporu, niepoddawania się i umiejętności zmiany własnego myślenia: by traktować przeszkody jako wyzwania, problemy jako przygody, a trudne sytuacje jako wartościowe lekcje.

 • Bee Strong to siła akceptacji swoich słabości. To siła pokory wobec świata i świadomość, że jedyne na co mamy wpływ to nasza świadomość – sposób myślenia.
 • Bee Strong to też odkrywanie swojej wewnętrznej siły, która w każdej z nas gdzieś głęboko drzemie. 

W ramach akcji realizujemy:

#BeeStrong #BadzSilna - Wygraj z cukrem

Wygraj z cukrem – włącz myślenie

Wiesz, że cukier jest szkodliwy? Znasz jego liczne negatywne oddziaływania na twój organizm? Starasz się go ograniczać, ale marnie Ci to wychodzi? Każdy z nas ma podobny problem. Cukier to jedna z najsilniej uzależniających substancji. Jednak, jak każde inne uzależnienie, można je pokonać. Jak? Czytaj dalej!

Cukier to legalna, a jednak najsilniej uzależniająca substancja. „Zagrożenie zdrowia wywołane nadmierną konsumpcją cukru jest tak wielkie, że usprawiedliwia to wprowadzenie regulacji podobnych do tych, na jakie zdecydowano się w przypadku alkoholu czy nikotyny” – napisał na łamach prestiżowego tygodnika naukowego „Nature” amerykański pediatra i specjalista do walki z otyłością, profesor Robert Lustig z University of California w San Francisco. Liczne badania wskazują bowiem, że cukier działa na mózg w podobny sposób co najbardziej uzależniające substancje – kokaina czy heroina. Z tego powodu warto sobie uświadomić, że jest to niezwykle silny nałóg, z którym należy podjąć zdecydowaną i świadomą walkę. Rozpocząć terapię walki z cukrem.

Program terapeutyczny – wyzwanie 21– wygraj z cukrem

 • Brak efektu jo-jo gdyż zastępujemy, a nie jedynie usuwamy
 • Wprowadzamy i uczymy się nowych nawyków zdrowego myślenia – wsparcie trenera mentalnego i psychodietetyka
 • Pokazujemy, że każdy, jeżeli będzie przestrzegał programu, może osiągnąć cel
 • Uczymy zdrowych nawyków (także zdrowego myślenia)
 • Dajemy narzędzia zdrowego myślenia 
 • Pokazujemy jak można bardziej cieszyć się życiem 
 • Początkowy mały sukces prowadzi do mechanizmu kuli śniegowej – rozpoczyna dalsze zmiany
 • Lata zdobywania wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, psychologii, neurobiologii, doświadczeń i współpracy ze specjalistami doprowadziła do opracowania kompleksowego programu terapeutycznego
 • W trudnych chwilach i nie tylko – wsparcie grupy 
 • Zdrowy zamiennik cukru w postaci batona
 • Program ćwiczeń w postaci ebook’a – Mental dieta czyli weź ciało w swoje ręce, gdzie na każdy dzień znajduje się menu, program dla pięknego ciała – przepisy kosmetologa, proste ćwiczenia dla każdego oraz zadania mentalne
 • Przepisy na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, których składniki wspomgają walkę z cukrem i niwelują ochotę na cukier
 • Regeneracja ciała – proste ćwiczenia gimnastyczne na każdy dzień 
 • Program regeneracji skóry, włosów i paznokci – codzienne „małe” zabiegi pielęgnacyjne dla pięknego wyglądu

Wszystko jest nawykiem?

Jak nakładasz pastę do zębów na szczoteczkę? Od czego zaczynasz myć swoje ciało? Jak zawiązujesz buty? Jak nalewasz wody do czajnika? Co robisz jako pierwsze, gdy zaczynasz myć naczynia? Czy zastanawiasz się nad tymi czynnościami? Czy zdajesz sobie sprawę z jakich małych nawyków się one składają? Czy raczej przyjmujesz je jak większość z nas – na autopilocie? Nasze codzienne czynności złożone są z różnych mniejszych odruchów i nie zauważamy wielu swoich automatyzmów – na tym właśnie polega podejście uważności – mindfullness, i z tego powodu potrafi zmienić nasze życie. Może warto więc na chwilę wyłączyć autopilot i podejść do życia świadomie? Może warto nauczyć się bardziej kontrolować swój umysł? Niekontrolowany umysł staje się bowiem naszym wrogiem, gdyż bez świadomości tego, że może się kontrolować, poddaje się bezwolnie wszelkim zewnętrznym wydarzeniom i impulsom. Jest jak chorągiewka na wietrze, brakuje mu jakiejkolwiek stabilności, stale też jest miotany i szarpany wiadomościami z zewnątrz. Brakuje mu spokoju. Czy znasz ten stan? Chyba aż nazbyt dobrze, prawda?

Oduczyliśmy się myślenia

Wygodne życie, które sobie stworzyliśmy, przyniosło nam również wiele negatywnych nawyków. Dążymy do tego by coraz mniej rzeczy robić świadomie. Szczególnie widać to w samochodach czy komputerach i telefonach, które wykonują za nas większą część czynności. Z jednej strony to wspaniały rozwój, z drugiej coraz bardziej wyłączamy myślenie. A to, że człowiek to bardzo leniwe stworzenie, a szczególnie nasz mózg sprawia, że bardzo chętnie oddajemy władzę nad naszym umysłem w „ręce” autopilota. Spowodowane jest to zapewne tym, że mózg do swojego funkcjonowania pochłania największe zasoby energetyczne – z tego powodu szachiści siedząc przez całe dni podczas turniejów, potrafią aż tyle schudnąć. Zatrzymaj się więc na chwilę i zastanów czy naprawdę chcesz oddać kontrolę nad swoim umysłem?

Włącz myślenie

Jeśli przez długi czas będziesz każdego dnia zginać ciało w pozycji siedzącej, doprowadzisz do zmian w krzywiznach kręgosłupa. Z tego powodu lekarz, na podstawie radiogramu (lub autopsji), jest w stanie stwierdzić kto z nas ma pracę biurową. Podobnie, gdy nosisz wąskie wizytowe obuwie, z czasem stopy dostosowują się do nich i następują bolesne zniekształcenia i problemy podologiczne. Tak też działa nasz umysł. Jeśli więc stale oddajesz kontrolę nad nim, to jest on do tego przyzwyczajony. Tak samo jest z negatywnym myśleniem. Jeśli stale skupiasz się na tym co negatywne, to wkrótce jedyne co zauważasz wokół siebie, to negatywne zdarzenia. Zakładasz na swoje oczy filtr negatywnego myślenia. Jak podkreślał Marek Aureliusz „twój umysł jest kształtowany przez to, o czym często myślisz, ponieważ ludzka dusza nabiera barwy wyobrażeń”.

W aktualnych czasach to niezmiernie trudne i wymaga wiele wysiłku, gdyż w każdej sekundzie raczej działamy automatycznie niż myślimy. Spróbuj jednak przełamać to błędne koło sprawiające, że ten nawyk jeszcze bardziej się utrwala. Zacznij zmianę siebie. Rozpocznij ćwiczenia po to, by wyrobić nawyki, które pomogą wyeliminować tę ignorancję i brak dyscypliny. Nie oczekuj jednak, że od razu Ci się uda. To jest stopniowy proces. Nam aktualnie niestety brakuje cierpliwości.

Trening umysłu

Bez żadnego uszczerbku umysł można przyrównać do mięśnia, który jest trenowany przez nas stale i w określony sposób. Warto sobie zapamiętać tę analogię lub jeśli ktoś woli – porównanie do pielęgnacji ogrodu. Dlatego, jeśli nie trenujesz go w ogóle, będzie on zwiotczały, a jeśli trenujesz tylko niektóre partie, to tylko one będą wytrenowane. W analogii ogrodu podobnie, jeśli nie pielęgnujemy go – zarasta chwastami, jeśli sadzimy określone rośliny, to tylko takie będą rosły. Nie oczekujmy cudów, jeśli nie podejmujemy żadnych działań. My natomiast przyzwyczajeni jesteśmy do tabletkowego działania i szukamy cudownej tabletki, która uzdrowi, uwolni i zmieni nasz umysł. Rozczaruję Cię – nie ma czegoś takiego. Bez pracy nie ma kołaczy. Nie schudniesz, nie zmienisz swoich nawyków, jeśli nie włożysz w to pewnej codziennej pracy nad sobą i swoim umysłem. Bez tego ani rusz. My ludzie niestety jesteśmy leniwi i niecierpliwi, a praca z umysłem to najtrudniejsze wyzwanie z jakim się spotykamy. Sama tego doświadczam i widzę to na moich klientkach. Każdy z nas ma problem z kontrolowaniem swojego umysłu. Z tego powodu postanowiłam wraz z innymi specjalistami, opierając się na wiedzy z zakresu psychologii, terapii poznawczo-behawioralnej oraz najnowszych odkryć z zakresu funkcjonowania mózgu opracować szybki i prosty program, który, jeśli będzie się go rzetelnie przestrzegać, w 21 dni pomoże złamać tę negatywną pętlę nawyków.

Terapia walki z cukrem

Warto sobie uświadomić, że nałóg to nawyk, który staje się przymusem. Nawyk jest powtarzanym zachowaniem, które z czasem staje się automatyczne. Warto sobie uświadomić, że powtarzamy to zachowanie, gdyż przynosi nam ono konkretne nagrody. Nasz umysł uczy się, że jeśli wykonamy te działania, to będzie to dla niego pożyteczne i/lub przyjemne. Jest to tzw. pętla nawyku. Zawiera ona 3 ważne elementy: 1. Wyzwalacz, czyli to, co skłania nas do podjęcia. ⇒ 2. Określonego zachowania, które następnie. ⇒ 3. Daje nam pewną nagrodę. Działa to niezwykle silnie, ponieważ wspieramy i umacniamy w naszym mózgu ten nawyk za każdym razem, gdy mu się poddajemy. Na przykład, jeśli za każdym razem, gdy zaczynamy się nudzić, sięgamy po cukrową przegryzkę lub za każdym razem, gdy się zdenerwujemy, sięgamy po czekoladę, to nasz umysł zapamięta ten wyzwalacz i stanie się to naszym nawykiem, który niestety w przypadku cukru staje się nałogiem. Warto sobie uświadomić, że cukry proste wywołują w naszym mózgu tzw. cukrowy haj, którego osiągnięcie z czasem wymaga, jak w przypadku narkotyków, coraz większych dawek cukru. Tak to niestety jest. Po pewnym czasie przestajemy tak intensywnie reagować na kolejne dawki cukru. Stają się one dla nas czymś normalnym, więc by znów poczuć ten “cukrowy haj”, musimy zjeść więcej słodyczy, gdyż te „małe” dawki nie oddziałują już na nas. Niestety ta tolerancja bardzo szybko się zwiększa, gdyż cukier obecny jest niemal wszędzie. Gdybyśmy przyjrzeli się wszystkim etykietom produktów, nawet tych niesłodkich, jak np. ketchup, to znajdziemy w nich cukier. Nieświadomie więc wspieramy ten nałóg z każdym spożywanym przez nas posiłkiem, a nie tylko zjadając cukrowego batonika. I tak niemal każdy z nas staje się uzależniony od cukru.

Bee Strong test

To czy jesteś uzależniony i jak bardzo, można sprawdzić poprzez baton Bee Strong. Jak pokazały prowadzone przez nas liczne badania, osoby, które nie są uzależnione od cukru, jak np. dzieci, którym rodzice nie podają cukru czy osoby, które go nie spożywają w ogóle, zupełnie inaczej odczuwają smak batona, niż osoby, które są od cukru uzależnione. Osoby nieuzależnione odbierają go jako słodki i przyjemny, dla osób uzależnionych jest gorzkawy lub kwaśny. Jak pokazały również nasze testowe badania, podczas terapii walki z cukrem, smak ten się zmienia i z czasem, po odstawieniu cukru, smak batona staje się dla osoby zrywającej z nałogiem inny. Z tego powodu, do programu terapii detoksykacji od cukru, jako papierek lakmusowy, ale również jako doskonały zastępnik cukru, wprowadziliśmy właśnie batony. Z jednej strony zaspokajają one ochotę na słodką przegryzkę i dostarczają cukry do mózgu, niwelując negatywne skutki syndromu odstawiennego (to najczęściej okazał się być największy problem w terapii), z drugiej pyłek/pierzga dostarczają potrzebnej dawki energii – baton nazwać można suplementacyjnym, ponieważ zawiera dzienną dawkę tych substancji. Staje się więc on kluczowym elementem terapii na wielu poziomach.

Przejmij kontrolę nad swoim życiem

Kiedy uświadomisz sobie, że jesteś „produktem swojego wychowania”, że to ty w dużej mierze siebie kreujesz i tworzysz własne nawyki, jest to pierwszy krok do tego, by rozpocząć terapię walki z cukrem. Rozbudzasz bowiem najważniejszy fundament – świadomość. Bez tego niestety ani rusz. Świadomość tego, że to my kreujemy własne nawyki, własne myśli i swój umysł jest tym pierwszym i pewnie najtrudniejszym do zrozumienia krokiem, który należy podjąć. Z tego powodu program terapii walki z cukrem powinien być oparty przede wszystkim na terapii mentalnej (podobnie jak terapie AA są skuteczniejsze, niż tylko fizjologiczna detoksykacja od alkoholu). Od tego też zaczęła się nasza idea powstania programu.

Program 21 dni bez cukru

Brakuje nam rzetelnej, sprawdzonej i kompleksowej wiedzy. Specjalizacja, która aktualnie ma miejsce, doprowadziła do tego, że zalewa nas strumień informacji, którym nie wiemy, czy można zaufać, gdyż nader często zdarza się, że teorie wzajemnie sobie przeczą. Z tego powodu po długoletnich poszukiwaniach sprawdzonej wiedzy, przewertowaniu setek książek, odbyciu licznych kursów, przebrnięciu przez masę artykułów i doniesień naukowych, a także wielu konsultacjach i doświadczeniach z klientami – powstał program terapeutyczny detoksykacji z cukru. To nie są tylko moje doświadczenia i opinie, to nie są tylko moje doświadczenia z naturalnymi terapiami, to także rzetelna wiedza, oparta na obrazowaniu mózgu. A więc doświadczalnie, empirycznie potwierdzona. Mental dieta, czyli weź ciało w swoje ręce, skutecznie przeprowadza każdego przez proces zmiany nawyków, warunek jest jeden – musisz przestrzegać zaleceń.

Warto mieć świadomość, że nie jesteśmy w stanie wyplenić starego nawyku, możemy jedynie zastąpić go nowym. Nasz umysł jest bowiem jak małpa siedząca na gałęzi. By puściła gałąź, trzeba jej dać banana. I na tym właśnie polega klucz do sukcesu w programie. Na zastępowaniu starych, szkodliwych nawyków – nowymi, prozdrowotnymi i świadomymi. Uczymy rozpoznawać automatyzmy i świadomie zastępować je nowymi wyborami i kształtować nowe nawyki. Uczymy świadomej kontroli nad ciałem i umysłem. Ten kompleksowy, innowacyjny i unikalny program terapeutyczny opiera się na zmianie nawyków na 4 poziomach: dietetycznym, wyglądu zewnętrznego, sprawności fizycznej, społeczno-mentalnym. Wyselekcjonowano do jego opracowania specjalistów w zakresie każdego obszaru, którzy specjalnie na potrzeby programu przygotowali 21 dniowy terapeutyczny program zmiany nawyków. Pomaga więc nie tylko walczyć z nałogiem cukru, ale także uczy zdrowych i właściwych nawyków w każdym obszarze.

Poziomy zmian

– Dietetyczny – opracowany przez zespół dietetyków z Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu, prezentuje prozdrowotne przepisy na śniadania, obiady i kolacje, przy wykorzystaniu składników, które hamują apetyt na cukier. Każdy przepis ma ponadto wskazane wartości odżywcze oraz wymienione korzyści z jego spożywania i informacje o poszczególnych jego składowych.

– Poziom sprawności fizycznej – opracowany przez trenera personalnego i fizjoterapeutę Anne Suligę, prezentuje łatwe ćwiczenia dla każdego, które rozruszają zastane po zimie ciało i przygotują do dalszej pracy. Ćwiczenia są krótkie, proste i możliwe do wykonania dla każdego. Zawierają także dokładne wskazówki, na jakie partie pozytywnie wpływają oraz wskazówki fizjoterapeuty, w jaki sposób zadbać o kręgosłup i inne partie naszego ciała.

– Poziom wyglądu zewnętrznego – opracowany przez dyplomowanego kosmetologa Aleksandrę Brudnicką. Program prezentuje w jaki sposób przez 21 dni zadbać o swoją skórę, włosy i paznokcie. Zawiera przepisy na regenerujące po zimie odżywcze maseczki i płukanki.

– Poziom społeczny – opracowany jest w oparciu o wiedzę z zakresu behawioryzmu i kształtowania nawyków, psychologii poznawczej, terapii poznawczo-behawioralnej, a także neurobiologii, schematów poznawczych, heurystyki. Polega na efektywnej pracy w grupach terapeutycznych.

– Poziom mentalny – łączy wszystkie powyższe oraz dodaje zawsze aktualną filozofię stoicką. Opracowany przez psychodietetyka, terapeutę RTZ, coacha, trenera oraz redaktor naczelną ogólnopolskiego dwumiesięcznika Żyj naturalnie, autorkę książek Żyj naturalnie, czyli dekalog zdrowego życia, Bądź szczęśliwa, czyli 3 kroki do szczęścia dla każdej kobietyFilozofia reklamy oraz licznych artykułów coachingowych.

Razem jest łatwiej – w roju siła

Na samym początku tego procesu wprowadzamy dwie istotne rzeczy. Odbywamy dwugodzinny warsztat grupowy, podczas którego następują już pierwsze zmiany mentalne. Jako terapeuta i coach, poprzez proste, choć trudne ćwiczenia mentalne, otwieram inne obszary twojego umysłu, uaktywniam pewne części twojego mózgu, które dotychczas były nieużywane. Proszę cię również o podpisanie zobowiązania do przestrzegania zasad, gdyż jak pokazują badania, to co podpisane, prowadzi do tego, że bardziej tego przestrzegamy. Tłumaczę też wszystkie mechanizmy i narzędzia, które wykorzystane są w programie oraz ich role w procesie. Cały proces ma być świadomy i zwiększać twoją świadomość. Chcę byś wyszedł z autopilota i zaczął prawdziwie i świadome życie. Następnie ty zaczynasz program. Jednak podczas programu cały czas jesteś w grupie wsparcia, możesz się ze wszystkimi kontaktować, a co tydzień odbywamy spotkanie grupowe, podczas których pracujemy nad problemami i wprowadzamy nowe pozytywne nawyki. Grupa – nasz rój, jest tutaj elementem kluczowym, bowiem wpływa na nas otoczenie, co potwierdzają rozliczne badania naukowe. Marek Aureliusz mówił już w starożytności, że jesteśmy sumą 5 osób, z którymi najczęściej przebywamy. Ważne jest więc podczas tego procesu, by otrzymywać wsparcie. Znacznie trudniej jest bowiem postępować właściwie w otoczeniu ludzi, którzy mają inne standardy. Znacznie trudniej jest zachować pozytywne nastawienie i empatię w obliczu kreowanej przez

telewizję negatywnej wizji świata. Oczywiste jest, że niezależnie od tego, jak bardzo będziemy starali się unikać takich wpływów, czasem będziemy na nie narażeni. Warto mieć więc wówczas grupę osób podobnie myślących, które wesprą nas w naszych przekonaniach i działaniach. W roju siła! A gdy negatywne myśli będą się pojawiać, warto potraktować je jak ptaki przelatujące nad głową, przyjrzeć się im, ale nie pozwolić by uwiły gniazdo na naszej głowie…

Dlaczego program zmiany jest tak skuteczny?

Każdy z nas wie jak trudno jest wytrzymać bez cukru, niektórzy próbowali kilkanaście razy i kilkanaście razy odnieśli porażkę. Cukier dostarcza do naszego mózgu tak niezbędna dla jego funkcjonowania glukozę, co sprawia, że nasz mózg bardzo go uwielbia. Z tego powodu w programie nie usuwamy smaku słodyczy, który mózg kojarzy z cukrem, a zastępujemy go zdrowym cukrem. Ułatwia to nam wytrwanie oraz tworzymy dzięki temu nowy nawyk, uczymy się żyć bez cukru. Metodologia programu jest prosta- opiera się na behawioralny i mentalnym schemacie tworzenia nowych nawyków. Uczenia mózgu nowych skojarzeń. To wszystko tłumaczymy szerzej podczas inauguracyjnego spotkania, pokazujemy co i dlaczego działa.Nowy nawyk wybierania zdrowego zamiennika i unikania cukru, sprawia, ze po programie nie ma szaleńczego powrotu do objadania się cukrem, jak ma to zazwyczaj miejsce po programach typu 30 dni bez cukru. Kluczem do programu jest jednak zmiana nastawienia mentalnego każdego uczestnika. Pomagamy mu zmienić nastawienie na pozytywne. Dajemy mu mały sukces w postaci wprowadzenia prostego nawyku, który zajmuje ok. 21, a dzięki temu rozpoczynamy reakcję łańcuchową zmian. Należy bowiem zacząć od małej, prostej zmiany, gdyż wtedy mamy największe szanse by wytrwać. Gdy już dokonamy tej małej zmiany, ten sukces daje nam motywacje i siłę by dokonywać dalszych. Małe nawyki, tworzą duże zmiany.Pokazujemy, że to właśnie w tych małych codziennych nawykach tkwi sukces. One bowiem, tak jak kropla drąży skałę, sprawiają, że dokonujemy zmian. Każdy więc może to osiągnąć. Wystarczy tylko zmienić na początku jeden mały nawyk. To stanowi trzon sukcesu programu – przybliżamy zmianę, którą zazwyczaj każdy z nas uważa za coś zbyt nierealnego i odległego. A my pokazujemy, że to nie jest coś wielkiego i niemożliwego, a zwyczajny nawyk, który poprzez codzienne małe czynności można w prosty sposób zmienić. Trzeba tylko regularnie to robić. Dodatkowo mobilizująco i wspierająco działa grupa, w której można porozmawiać czy podpytać innych uczestników jak sobie radzą, podpytać o radę czy podzielić się problemem gdy jest trudno. Bo łatwo nigdy nie jest, ale świadomość, że nie jest się samemu ze swoimi problemami dodaje siły. 

Wybieraj świadomie

Program więc oparty jest na prostych mechanizmach behawioralny- mentalnych, które tak naprawdę każdego dnia powodują, że robimy to co robimy i w sposób jaki robimy. Kierują nami nieświadomie, my natomiast pokazujemy jak świadomie wykorzystać te mechanizmy. Pomagamy więc włączyć myślenie i dokonywać świadomych wyborów. 

Jeśli więc chcesz pozbyć się cukru i zmienić swoje życie, zapisz się do programu. Gwarantuję satysfakcję lub zwrot pieniędzy.